LATO - Spokojny dom

Przejdź do treści

Menu główne:

OKOLICA

Lato w Muszynie

Uzdrowisko  Muszyna to piękne i urokliwe miasteczko położone w dolinie rzeki Poprad, wśród gór i potoków. Znajduje się na południu województwa małopolskiego, tuż obok Krynicy Zdrój, na pograniczu polsko-słowackim,na wysokości od 450 do 550m n.p.m., najwyższa góra to Jaworzyna Krynicka 1114m n.p.m.

Muszyna oferuje wiele pieszych szlaków, każdy pozwoli Ci wydeptać własną drogę, a bliskość przyrody  daje nieograniczone możliwości aktywnego wypoczynku, w grupie znajomych, indywidualnie czy z dziećmi. Tutaj naprawdę można zregenerować siły, uspokoić ducha i poprawić kondycję.

Korzystne warunki znajdą tu również wędkarze, a okoliczne lasy to raj dla  grzybiarzy, miejscowe szlaki piesze i rowerowe to atrakcja nie tylko dla sportowców ale również dla pragnących zwiedzać okolicę podziwiając piękno dzikiej przyrody.


Zmęczonych upałem zapraszamy do nowo otwartego kompleksu basenów na wolnym powietrzu w centrum Muszyny.

Muszyna to również miasto z przebogatą historią sięgającą 13 wieku, na terenie miasta i okolicznych wioskach można odnaleźć nieźle zachowane zabytki, takie jak ruiny zamku, czy kościół  z murami obronnymi w Muszynie,  jak również wiele cerkwii po łemkowskich zaadaptowanych na kościoły katolickie.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego